5 Ciekawych Sposobów Nauki Języka Angielskiego

To nie nowina, jak napiszę, że nauka idzie nam łatwiej, gdy nie czujemy, że to jakiś wysiłek czy obowiązek. Jeśli coś sprawia nam frajdę, jesteśmy bardziej chętni znaleźć na tę czynność czas. Pisałam już o tym polecając Wam kanały na YouTube (klik). Nadal w to wierzę, stąd pomysł na dzisiejszy artykuł. Oto przed Wami kilka pomysłów na to, jak uprzyjemnić sobie naukę języka, nie tylko angielskiego. Dajcie znać w komentarzu, czy zgadzacie się z jakimiś propozycjami ode mnie, a może macie inne odczucia do nich?

Gram w grę!

Sama będąc nauczycielką języka obcego zauważyłam, że uczniowie, którzy grają albo też grali kiedyś w gry komputerowe, mają imponująco dobre słownictwo. Często też są bardziej otwarci i nie krępują się mówić po angielsku. A wszystko zapewne dlatego, że gry często wymagają komunikacji między sobą, rozwiązywania problemów, szybkiego podejmowania decyzji. Słownictwo w grach często się powtarza, a więc szybko jest przyswajane przez uczestników.

Podcasty

W domu, w drodze do pracy czy na rowerze – podcastów słuchać można praktycznie wszędzie. To prosty sposób na ćwiczenie umiejętności słuchania, poszerzania słownictwa. Mamy możliwość wybrać długość nagrania, interesujący nas temat, czy osobę, która je nagrywa. Podcasty są coraz popularniejsze wśród twórców internetowych, dzięki czemu jest w czym wybierać. Już niebawem postaram się zebrać te, które szczególnie polecam i tutaj podepnę dla Was link.

Zmień ustawienia w telefonie

Prosty sposób na opanowanie słownictwa, to zmiana języka w ustawieniach w telefonie. Można łatwo nauczyć się użytecznych wyrażeń, charakterystycznych dla telefonu i innych podobnych urządzeń.

Spotkaj się z osobą anglojęzyczną

Jeśli masz w gronie znajomych kogoś, kto pochodzi z anglojęzycznego kraju, umów się z nią/nim na spotkanie. Zróbcie coś razem. Może wypad na kawę, pizzę czy lody? Wspólne doświadczenia i zainteresowania, to wspólne tematy do rozmów.

Wpadnij na chwilę na YouTube

Dobre sobie, na chwilę? YouTube nie da się włączyć na chwilę, bo jak się wpadnie w sieci… Jednak można to obrócić w inną stronę i odnaleźć filmy w języku angielskim na poziomie, który rozumiemy. Nietrudno jest znaleźć filmy dla uczniów, jeśli nie rozumiemy jeszcze wszystkiego. Słyszeliście o Easy Languages?

Pisząc te propozycje, nasuwa mi się ich coraz więcej, więc może powstanie seria artykułów o takich sposobach. Przecież im więcej sposobów, tym większe szanse na szybsze opanowanie języka! Czekając na pozostałe artykuły, zajrzyjcie na ten o filmach – to wspaniały sposób na naukę języka obcego. No i jest ten o aplikacjach wspomagających naukę, który również warto przeczytać.