5 NAJLEPSZYCH APLIKACJI DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZA DARMO

Wszechobecne telefony z dostępem do Internetu pozwalają nam połączyć się ze światem w prawie każdym miejscu i o każdej porze dnia czy nocy. Dlaczego więc nie skorzystać z tego, aby podkręcić nasze umiejętności języka angielskiego. Oto nasza lista najlepszych aplikacji na telefon i tablet, które są zupełnie darmowe i pozwalają zwiększyć nasze kompetencje językowe.

tandem: Language Exchange

Aplikacja do nauki języków w parach, jak nazwa prawdopodobnie wskazuje. Bardzo wspieramy taką formę nauki – dzielenia się umiejętnościami, a w zamian dostawanie lekcji z czegoś, czego sami nie potrafimy a gdzieś tam jest ktoś, kto chętnie nam pomoże. Aplikacja pozwala nam znaleźć osoby, z którymi można porozmawiać na interesujący nas temat, a może z kraju, który chcemy odwiedzić lub poznać jego kulturę.

duolingo

Apka, którą można porównać do gry – aby przejść do następnego etapu, mamy kilka szans („żyć”) by wykonać zadanie, a korzystając z niej, nie czujemy, że ślęczymy nad jakimś materiałem i się uczymy. Jest prosta w obsłudze i dość nieskomplikowana w formie i treści, przez co polecamy ją dla tych, którzy chcą powtórzyć materiał, albo być w ciągłym kontakcie z językiem.

Dictionary.com

Niby słownik, ale nie tylko. Aplikacja bardzo przydatna dla uczących się angielskiego. Naszym zdaniem to najlepszy darmowy słownik angielsko-angielski na rynku. Znajdziecie tam nie tylko szczegółowe definicje i opisy słów, ale też wymowę, etymologię, ciekawe artykuły i blogi. Aplikacja ma dobre rozwiązanie dla osób, które nie są zbyt zaawansowane a opisy w tradycyjnym anglojęzycznym słowniku są dla nich niejasne. Wówczas w zakładce „Learners” definicja jest uproszczona i dużo łatwiejsza do przyswojenia. Polecamy słowniki anglojęzyczne, bo często słowa w języku angielskim nie mają dokładnego odpowiednika w języku polskim (i odwrotnie), a więc opisowa definicja po angielsku jest wówczas pomocna.

TED

Jedna z aplikacji, która może nie przychodzi na myśl osobom, które myślą o nauce języka. Jest to wspaniałe miejsce do oglądania i słuchania interesujących i w miarę krótkich wykładów. Ich różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Mówcami są specjaliści w dziedzinach, niezwykli artyści lub ‚zwyczajni’ ludzie, którzy chcą podzielić się niezwykłymi pomysłami lub przemyśleniami. Większość wykładów ma napisy w wielu językach, a także transkrypcje, co pozwala na dokładniejsze przestudiowanie tekstu.

Memrise: Learn a new language

Jedna z najlepszych, również według opinii jej użytkowników a także samego Google Play, aplikacja do nauki słówek angielskich. Fantastyczne narzędzie do ćwiczenia słownictwa, bo oferuje dużo stymulacji wzrokowej, słuchowej (nagrania prawdziwych osób, których językiem ojczystym jest język angielski). Jej wersja płatna jest trochę kosztowna, ale oferuje dużo więcej opcji niż ta darmowa, podstawowa – może warto porównać? Jednak z pewnością nie bez uprzedniego przetestowania tej ogólnodostępnej za free.