5 NAJLEPSZYCH KANAŁÓW NA YOUTUBE DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nauka języka angielskiego jest dla większości osób najprzyjemniejsza, gdy nie czujemy, że się uczymy albo też nauka nie jest naszym świadomym celem. Korzystając z dobrodziejstw Internetu, można wydobyć dla siebie wiele dobra. Dodatkowo nie płacąc za to ani grosza! Spójrzcie proszę na nasze propozycje i koniecznie zajrzyjcie na te kanały, jeśli jeszcze ich nie znacie.

BBC Learning English

BBC wrzuca nowe filmy na kanale od poniedziałku do piątku. Dzieli materiał na kilka kategorii, począwszy od tego jak się uczyć i radzić sobie na egzaminach po rozkładanie najnowszych wiadomości ze świata na (językowe) części pierwsze. Jest krótko, zwięźle i na temat, czyli coś, czego teraz większość z nas szuka. BBC to ekipa, która zna się na tym, co robi, bo robi to od 1943 roku, a dodatkowo udostępnia wszystko za darmo całemu światu. Nic tylko brać!

TED

Jedno z naszych ulubionych miejsc dla metody praktycznej nauki języka angielskiego - oglądanie i słuchanie interesujących, krótkich wykładów. Mówcami są specjaliści w swoich dziedzinach, niezwykli artyści lub ‚zwyczajni’ ludzie, którzy chcą podzielić się swoimi niezwykłymi pomysłami lub przemyśleniami. Większość wykładów ma napisy w wielu językach (również w języku polskim) oraz transkrypcje, więc możemy dokładniej przestudiować tekst. Tematyka jest bardzo różnorodna, więc na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Po Cudzemu

Arlena Witt to doświadczona nauczycielka języka angielskiego. Swój kanał na YouTube założyła, aby pomagać innym w nauce języka angielskiego przez skupienie się na nauce wymowy. Arlena uważa bowiem, że to jest klucz do sukcesu władania językiem obcym. Filmy Arlety są rzetelne, skrupulatnie przygotowywane i, co ważne, z dużą dozą humoru, czyli takie, które z przyjemnością się ogląda a jednocześnie nie wiadomo kiedy człowiek uczy się języka angielskiego.

EngVid

Jedenastu lektorów na jednym kanale! Każdy znajdzie tu nauczyciela języka angielskiego, który mu się spodoba i to wszystko zupełnie za darmo, bo przez YouTube. Każdy z lektorów ma swój oddzielny kanał, więc jak wybierzecie tych swoich ulubionych, to możecie ich subskrybować tylko ich, jeśli nie chcecie śledzić całego kanału EngVid. To chyba jeden z najpopularniejszych kanałów tego typu na całym serwisie. Zajrzyjcie koniecznie!

Let’s Talk

To nasza ostatnia propozycja. Kanał stworzony po to, aby ćwiczyć i ulepszać umiejętności mówienia i słuchania. Jest jednak o wiele bardziej rozbudowany, bo można tam znaleźć dobrej jakości filmiki, od słownictwa, przez gramatykę po tematykę związaną ściśle z Business English. Serdecznie zapraszam, abyście ten kanał przejrzeli, a na pewno, jeżeli chcecie się uczyć angielskiego, zatrzymacie się na chwilkę, może dłużej.