5 NAJLEPSZYCH PODRĘCZNIKÓW DO ANGIELSKIEGO BIZNESOWEGO

Język angielski biznesowy jest niezwykle praktyczny – czy tego chcemy czy nie, jest używany na całym świecie. Najczęściej uczymy się go, bo potrzebujemy go do pracy. Coraz więcej firm wymaga choćby komunikatywnej znajomości angielskiego przy zatrudnianiu swoich pracowników. Aby go opanować, możemy zapisać się na kurs dedykowany temu rodzajowi języka angielskiego, czytać wiele artykułów z pism kierowanych do przedsiębiorców albo przejąć inicjatywę i wybrać jeden z pięciu najlepszych (naszym zdaniem) podręczników do angielskiego biznesowego.

Business One : One

Zaczniemy od pozycji Business One : One wydawnictwa Oxford University Press, której autorami są Brian Brennan, Jane Hudson, John Bradley i Rachel Appleby. Seria ta jest świetnym wyborem, jeśli jako uczniowie angielskiego chcecie skupić się na precyzyjnych zadaniach, grupie wyrażeń dotyczących specyficznych biznesowych sytuacji, takich jak „Jak radzić sobie z konfliktami w pracy”, „Jak delegować”, „Jak składać skargę” itp. Business One : One jest ściśle skupiony na komunikacji w sytuacjach typowych dla środowiska biznesowego.

Lifestyle

Kolejną książką jest seria Lifestyle wydawnictwa Pearson, której autorami są Hollett Vicki i Whitby Norman. Jest to bardzo nowoczesna pozycja wśród podręczników, z fantastyczną mieszanką nie tylko języka angielskiego biznesowego ale też ogólnego angielskiego. Dobry wybór dla młodych uczniów, chcących uczyć się języka obcego nie tylko z powodu pracy, ale aby podróżować i swobodniej czuć się w różnych sytuacjach.

The Business

Kolejną pozycją jest The Business P. Emmersona i J. Allisona, wydawnictwa Macmillan z dobrze rozłożonym materiałem i podzielonym na lekcje, które będa zróżnicowane oraz będzie można ćwiczyć różne umiejętności ze sfery świata biznesowego. Jednak podręcznik ten jest nie tylko skoncentrowany na tym, bo również na podniesieniu świadomości o budowaniu dobrych relacji między współpracownikami.

Intelligent Business

Intelligent Business, to podręcznik, którego autorami są Tonya Trappe i Graham Tullis, a wydany był przez Pearson Longman. To ciekawa pozycja z interesującymi artykułami pisanymi na podstawie prawdziwych sytuacji ze świata biznesu. Świetny wybór dla wymagających studentów języka angielskiego chcących powiększyć swoje słownictwo. Jeśli będziecie mieć zamiar zakupić ten podręcznik, to warto przejrzeć poziom, bo wielu uczniów twierdzi, że jest trochę zawyżony.

Market Leader

Na ostatnim, ale zdecydowanie nie najgorszym miejscu jest Market Leader. Autorami tej serii podręczników wydanej przez Pearson są David Cotton, David Falvey i Simon Kent. Co od razu rzuciło nam się w oczy przy pracowaniu z tym podręcznikiem, to to, że jest to świetna pozycja dla grup, ze względu na to, że wiele ćwiczeń bazuje na komunikacji i zadaniach (choćby projekty i zadania na końcu każdego rozdziału). Artykuły użyte w podręczniku są pisane na podstawie artykułów publikowanych w prasie ze świata biznesu, więc są jak najbardziej autentyczne. Przy niższych poziomach są one uproszczone, bez obaw.